محیط کسب و کار امن، لازمه توسعه اقتصادی
   
 
  • واگذاری مدیریت واحد مرزهای زمینی و دریایی به گمرک

   رئیس کل گمرک ایران خبر داد:

   واگذاری مدیریت واحد مرزهای زمینی و دریایی به گمرک

   واگذاری مدیریت واحد مرزهای زمینی و دریایی به گمرک

   رئیس کل گمرک ایران از واگذاری مدیریت واحد مرزهای زمینی و دریایی به گمرک برای تسهیل صادرات و تجارت خبر داد.

   به گزارش روابط عمومی گمرک ایران، فرود عسگری که در مراسم تکریم و معارفه مدیرکل دفتر هماهنگی استان‌های گمرک سخن می‌گفت با بیان این مطلب افزود: یکی از اقدامات مهم دولت در حوزه مرزی واگذاری مدیریت هماهنگ مرزهای زمینی و دریایی به گمرک به دلیل عملکرد خوب گمرک است و باید برای تسهیل تجارت به خصوص در بخش صادرات مدیریت واحد در مرزها تقویت شود.

   عسگری به جایگاه ویژه کارگروه ویژه ساماندهی مرزی اشاره و تأکیدکرد: مدیران باید به طور منظم از گمرکات مرزی سرکشی کنند و از نزدیک وضعیت ورود و خروج کالا و مسافر را رصد کنند و البته این موضوع در حوزه صادرات غیرنفتی و تسیهل در صدور کالا بسیار مهم و اثرگذار است.

   رئیس کل گمرک ایران در ادامه بر حضور مدیران در جمع ارباب‌رجوع تأکید کرد و گفت: این سرکشی‌ها و بازدیدها موجب می‌شود تا مدیران از نزدیک با مشکلات ارباب‌رجوع آشنا شوند.

   عسگری در ادامه از تلاش‌های امیر نظری مدیرکل سابق دفتر هماهنگی استان‌ها در ایجاد ارتباط خوب با مدیران گمرکات، نمایندگان مجلس و به‌خصوص در دفاع از جایگاه گمرک در مدیریت واحد مرزی تقدیر و تشکر کرد و انتصاب وی را به سمت مشاور وزیر امور اقتصادی و دارایی تبریک گفت.

   بنابراین گزارش در ادامه این جلسه محمدرضا جعفری مدیرکل دفتر هماهنگی استان‌های گمرک به اهمیت امور استان‌های گمرک و فعالیت گمرکات در مرزها اشاره و بر رسیدگی فوری به مسائل و مشکلات گمرکات اجرایی به ویژه در مرزها تأکید کرد و گفت: در طی سال‌هایی که در گمرکات استان خوزستان بودم و تجربیاتی که در سال‌های گذشته در دفتر هماهنگی استان‌ها داشته‌ام با مسائل و گمرکات مرزی به خوبی آشنا هستم.

   در ادامه این جلسه امیر نظری مدیرکل سابق دفتر هماهنگی استان‌ها از همراهی تمامی مدیران و کارکنان در مدت خدمت در گمرک تشکر کرد.

   همچنین دکتر علیرضا مقدسی معاون حقوقی و نظارت گمرک نیز به نمایندگی از معاونین از زحمات امیر نظری تشکر و برای محمدرضا جعفری مدیرکل دفتر هماهنگی استان‌ها آرزوی توفیق کرد. / کانال رسمی گمرک در پیام رسان سروش

اخبار
دسترسی سریع
تعامل الکترونیک
پیوندها