محیط کسب و کار امن، لازمه توسعه اقتصادی
   
 
  • کشف 5 کیلوگرم تریاک در ماشین لباسشویی توسط مأموران گمرک

   کشف 5 کیلوگرم تریاک در ماشین لباسشویی توسط مأموران گمرک

   کشف 5 کیلوگرم تریاک در ماشین لباسشویی توسط مأموران گمرک

   مأموران گمرک با هوشیاری و رصد یک محموله تجاری موفق به کشف 5 کیلوگرم مواد مخدر شدند.


   به گزارش روابط عمومی گمرک ایران، مأموران گمرک فرودگاه مشهد پس از مشکوک شدن به این محموله با استفاده از دستگاه ایکس‌ری موفق شدند، 5 کیلوگرم مواد مخدر از نوع تریاک را در این محموله کشف کنند.
   مواد مخدر به شیوه‌ای ماهرانه در یک دستگاه ماشین لباسشویی جاسازی شده بود. مواد مخدر کشف شده از سوی گمرک به مراجع قضایی تحویل داده شد.
   با راه‌اندازی سامانه‌های الکترونیکی در گمرک و رصد اطلاعات در سال‌های اخیر و همچنین رشد و توسعه تجهیزات کنترلی ایکس‌ری و مأموران حرفه‌ای آموزش دیده این سازمان، کشفیات گمرک ایران افزایش قابل توجهی داشته است.
   مأموران گمرک ایران در یک سال گذشته مواد مخدرجاسازی شده قابل توجهی در بسته‌های پستی، صنایع دستی، لباس نوزاد، پتو ... کشف کردند.
   گمرک ایران در سال‌های اخیر به دنبال اهداف عالی خود در جهت مبارزه با قاچاق مهم‌ترین گمرکات کشور را به دستگاه‌های کنترلی ایکس‌ری مجهز کرده و تجهیزات کنترلی گمرک به سه برابر افزایش یافته است.
   عملکرد گمرک در سال‌های اخیر جایگاه این سازمان را در میان کشورهای عضو سازمان جهانی ارتقاء داده است. گمرک ایران در سال 2017 توانست در کشفیات مواد مخدر مقام اول را در جهان کسب کند. این سازمان در سال گذشته به کشف بیش از 153 تن مواد مخدر موفق شد. آماری که در سال‌های اخیر کم سابقه بوده است.

اخبار
دسترسی سریع
تعامل الکترونیک
پیوندها