محیط کسب و کار امن، لازمه توسعه اقتصادی
   
 
  • مثبت شدن تراز تجاری کشور در اردیبهشت ماه سال‌جاری / افزایش 30 درصدی صادرات

   مثبت شدن تراز تجاری کشور در اردیبهشت ماه سال‌جاری / افزایش 30 درصدی صادرات

   مثبت شدن تراز تجاری کشور در اردیبهشت ماه سال‌جاری / افزایش 30 درصدی صادرات

   وزیر اقتصاد از افزایش میزان صادرات به واردات کشور دراردیبهشت ماه سال جاری از حیث وزنی و ریالی خبر داد.


   به گزارش شبکه اخبار اقتصادی و دارایی (شادا)، مسعود کرباسیان، وزیر اقتصاد درخصوص حضورش در جلسه کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: نشست امروز کمیسیون اقتصادی برای بررسی سئوال نمایندگان مجلس صورت گرفت و این حق قانونی نمایندگان است تا از وزرا سوالات خود را مطرح کنند.
   کرباسیان ادامه داد: در نشست امروز که بیشتر جنبه تبیینی داشت از سوی بنده و معاونان وزارت اقتصاد گزارش‌هایی به نمایندگان سئوال‌کننده ارائه شد.
   وی درخصوص خروج آمریکا از برجام و تأثیرات بر اقتصاد کشور تصریح کرد: دولت تدابیر لازم را از قبل اتخاذ کرده بود و با توجه به تصمیم دولت و همکاری مجلس روند واردات و صادرات منطقی شده است و آمار واردات و صادرات روی سایت گمرک قرار گرفته است به نحوی که از ابتدای اردیبهشت تا 21 اردیبهشت ماه میزان واردات 5 درصد رشد داشته و صادرات نیز با رشد 30 درصدی نسبت به مدت مشابه در سال گذشته روبه‌رو شده است.
   این عضو کابینه دولت دوازدهم افزود: در آستانه ماه رمضان دولت تدابیری را اتخاذ کرده تا ثبات در بازار ایجاد شود و با توجه به اینکه کالاهای وارداتی با ارز مصوب وارد کشور می‌شود باید تأثیرات واردات به نرخ ارز مصوب در بازار مشخص شود.
   وزیر اقتصاد یادآور شد: دولت عزم جدی دارد تا در بازارها ثبات ایجاد شود و در این راستا بازار رصد خواهد شد، نکته دیگر اینکه به موضوع کنترل نوسانات ارزی رسیدگی می‌شود.

اخبار
دسترسی سریع
تعامل الکترونیک
پیوندها