محیط کسب و کار امن، لازمه توسعه اقتصادی
   
 
  • کشفیات قاچاق انسان توسط مأموران گمرک در سال 97 به 69 نفر رسید

   کشفیات قاچاق انسان توسط مأموران گمرک در سال 97 به 69 نفر رسید

   کشفیات قاچاق انسان توسط مأموران گمرک در سال 97 به 69 نفر رسید

   مأموران گمرک ایران طی 54 روز و 20 عملیات از محموله‌های حامل قاچاق انسان 69 نفر را کشف و دستگیر کردند.


   مأموران گمرک در هجدهمین عملیات مبارزه با قاچاق، از یک دستگاه تریلی ترکیه‌ای 3 نفر را کشف و دستگیر کردند. به گزارش روابط عمومی گمرک ایران، مأموران گمرک در تازه‌ترین عملیات از یک دستگاه تریلی با بار کنجد، دو نفر تبعه یکی از کشورهای همسایه و یک نفر ایرانی را کشف و دستگیر کردند.
   بر همین اساس، در عملیات کشف قاچاق انسان، این 3 نفر در یک دستگاه کامیون به مقصد ترکیه در میان بار کنجد مخفی شده بودند که با دقت و هوشیاری مأموران گمرک شناسایی شدند.
   همچنین مأموران گمرک بازرگان طی دو عملیات مجزا از دو محموله جداگانه 10 نفر را کشف و دستگیر کردند.
   براساس این گزارش، مأموران گمرک در یک بار ترانزیت شمش روی از مبدأ ترکمنستان به مقصد ترکیه 5 نفر را کشف کردند. این افراد تبعه یکی از کشورهای همسایه بودند.
   در عین حال در عملیات دیگر، مأموران گمرک بازرگان با استفاده از دستگاه‌های کنترلی چون ایکس‌ری توانستند از یک کامیون ترانزیت پنبه 5 تبعه بنگلادشی را کشف کنند این افراد می‌خواستند از ترکمنستان به ترکیه بروند.
   بنابراین تعداد کشفیات قاچاق انسان در گمرک در سال 97 به 69 نفر رسیده است.
   با الکترونیکی شدن گمرک و تجهیز این سازمان به دستگاه‌های کنترلی پیشرفته، کشفیات قاچاق انسان رشد قابل توجهی داشته است چنانچه کشفیات متعدد قاچاق از سوی گمرک ایران این سازمان را در رده یکی از موفق‌ترین کشورهای عضو در سازمان جهانی گمرک قرار داده است. گمرک ایران توانست در سال گذشته مقام اول در کشفیات مواد مخدر و مقام دوم در کشفیات قاچاق کالا را در دنیا به نام خود ثبت کند.

اخبار
دسترسی سریع
تعامل الکترونیک
پیوندها