محیط کسب و کار امن، لازمه توسعه اقتصادی
   
 
  • کشف یک کیلو گرم تریاک از قاب صنایع دستی توسط ماموران گمرک

   کشف یک کیلو گرم تریاک از قاب صنایع دستی توسط ماموران گمرک

   کشف یک کیلو گرم تریاک از قاب صنایع دستی توسط ماموران گمرک

   ماموران گمرک موفق به کشف یک کیلوگرم تریاک از داخل قاب صنایع دستی شدند.

   به گزارش روابط عمومی گمرک ایران با رصد اطلاعات و هوشیاری ماموران گمرک امانات پستی ارومیه به دنبال مشکوک شدن به یک بسته پستی و با توجه به مشخصات آن به بازرسی آن اقدام کرده و موفق به کشف مواد مخدر موجود در این بسته پستی شدند.
   بر اساس گزارش ماموران گمرک ارومیه بسته شامل یک قاب صنایع دستی بود و قاچاقچیان یک کیلوگرم مواد مخدر تریاک را به شیوه ماهرانه ای در آن جاسازی کرده بودند. مواد کشف شده از سوی ماموران گمرک به مراجع قانونی تحویل داده شد.
   گزارش های منتشر شده از سوی گمرک کشور در خصوص کشفیات مواد مخدر در دو سال اخیر نشان میدهد با الکترونیکی شدن گمرک و راه اندازی سامانه جامع گمرکی و مجهز شدن گمرک به ابزارهای کنترلی و سگهای مواد یاب قاچاقچیان در جابه جایی مواد مخدر ناکام بوده اند .
   عملکرد گمرک در سالهای اخیر جایگاه این سازمان را در میان کشورهای عضو سازمان جهانی ارتقاء داده است. گمرک ایران در سال 2017 توانست در کشفیات مواد مخدر مقام اول را در جهان کسب کند.
   ماموران این سازمان در گمرکات سراسر کشور در سال 96 موفق به کشف 153 تن انواع مواد مخدر و پیش ساز مواد مخدر شدند. رقمی که در مقایسه با سال 95، 600 درصد رشد را نشان می دهد.
اخبار
دسترسی سریع
تعامل الکترونیک
پیوندها