محیط کسب و کار امن، لازمه توسعه اقتصادی
   
 
  • گمرک ایران به عنوان دستگاه برتر در ارائه خدمات الکترونیک معرفی شد

   گمرک ایران به عنوان دستگاه برتر در ارائه خدمات الکترونیک معرفی شد

   گمرک ایران به عنوان دستگاه برتر در ارائه خدمات الکترونیک معرفی شد

   گمرک ایران در جشنواره ملی فاوا بعنوان دستگاه برتر در ارائه خدمات الکترونیک معرفی شد . ...

   به گزارش روابط عمومی گمرک ایران ؛ هفتمین جشنواره ملی فناوری اطلاعات و ارتباطات (فاوا) امروز با حضور محمد جواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات برگزار شد و برگزیدگان نهایی جشنواره فاوا در سال ۱۳۹۶ معرفی و مورد تقدیر قرار گرفتند.
   در این مراسم ، بر اساس اعلام دبیرخانه جشنواره فاوا در محور «دستگاه برتر در ارائه خدمات الکترونیک»، گمرک جمهوری اسلامی ایران رتبه نخست، شرکت مدیریت منابع آب ایران رتبه دوم و سازمان سنجش آموزش کشور به همراه سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی رتبه سوم را بدست آوردند .
   گمرک ایران پیش از این هم در سیزدهمین جشنواره شهید رجایی به عنوان سازمان برتر معرفی شد و در مراسمی تندیس و لوح عنوان سازمان برتر ، از سوی دکتر حسن روحانی رئیس جمهوری به فرود عسگری رئیس کل گمرک ایران اعطا گردید .
   هم اکنون تمامی عملیات گمرکی به روش الکترونیکی انجام می شود که می توان به واردات الکترونیکی ، صادرات الکترونیکی، ترانزیت الکترونیکی ،کارشناسی مجازی ، پنجره واحد مجازی ، سامانه آنلاین ارزش کالا ، پروانه الکترونیکی ، کیف پول الکترونیکی، سامانه پیشخوان الکترونیک ، آمار برخط تجارت خارجی و مکاتبات الکترونیکی با گمرکات سراسر کشور اشاره کرد .
   در جدیدترین اقدام به منظور آسان سازی امور خدمت گیرندگان و تسهیل و توسعه تجارت به کمک گمرک الکترونیک امکان اظهار قبل از ورود کالا در گمرک فراهم شده است .
   هم اکنون خدمات اصلی گمرک ایران به صورت اینترنتی انجام می شود و خدمت گیرندگان می توانند بدون نیاز به مراجعه حضوری و صرفا از طریق سامانه جامع گمرکی و پنجره واحد تجارت فرامرزی در سایت گمرک ایران خدمات گمرکی را دریافت نمایند .
   اقدامات گمرک ایران در ارائه خدمات الکترونیکی تاکنون مورد تحسین رئیس جمهور، رئیس مجلس شورای اسلامی ، معاون اول رئیس جمهور ، سازمان جهانی گمرک ، روسای چندین گمرک مهم جهان ، نمایندگان ملت در مجلس و دیگر مسئولان کشوری قرار گرفته است .
اخبار
دسترسی سریع
تعامل الکترونیک
پیوندها