محیط کسب و کار امن، لازمه توسعه اقتصادی
   
 
  • کشف تریاک و هروئین از تیوپ کرم آرایشی توسط ماموران گمرک

   کشف تریاک و هروئین از تیوپ کرم آرایشی توسط ماموران گمرک

   کشف تریاک و هروئین از تیوپ کرم آرایشی توسط ماموران گمرک

   ماموران گمرک ایران هروئین و شیره تریاک از داخل تیوپ کرم آرایشی کشف کردند.


   به گزارش روابط عمومی گمرک ایران ماموران گمرک امام خمینی موفق شدند با استفاده از مهارت های خود و با رصد و کنترل یک چمدان مسافری و با استفاده از دستگاه ایکس ری از داخل تیوپ های کرم آرایشی، 90 گرم هروئین و 355 گرم شیره تریاک شناسایی و کشف کنند.

   ماموران پس از اسکن چمدان مسافری به وسیله ایکس ری ، به محتویات آن مشکوک شده و به بازرسی آن اقدام کردند و متوجه غیرعادی بودن، تیوپ کرم آرایشی شده و به باز کردن آن اقدام کردند. در این بازرسی مشخص شد که 90 گرم هروئین و 355 گرم شیره تریاک در این بسته های تیوپ جاسازی شده است .

   بنابراین گزارش ؛ کشفیات مواد مخدر در سال 97 در مقایسه با مدت مشابه در سال گذشته 570 درصد رشد داشته است. هم چنین گمرک ایران در سال 96 نیز نسبت به سال قبل توانست در کشفیات مواد مخدر 457 درصد رشد را تجربه کند. رقمی که نشان میدهد کشفیات مواد مخدردر طول سالهای 92 تا 96 سیر صعودی داشته و از رقمی بیش از 18 تن به رقمی بیش از 154 تن در سال 96 رسیده است و گمرک ایران در کشفیات مواد مخدر در این بازه زمانی، رشدی 740 درصدی را برای خود ثبت کرده است. هم چنین به تازگی سازمان جهانی گمرک در گزارشی اعلام کرد که گمرک ایران در شناسایی و کشف مخدرهای جدید نیز در دنیا رتبه اول را کسب کرده است.

اخبار
دسترسی سریع
تعامل الکترونیک
پیوندها