محیط کسب و کار امن، لازمه توسعه اقتصادی
   
 
  • برنامه جدید گمرک برای توسعه طرح فعالان اقتصادی مجاز

   برنامه جدید گمرک برای توسعه طرح فعالان اقتصادی مجاز

   برنامه جدید گمرک برای توسعه طرح فعالان اقتصادی مجاز

   گمرک ایران با هدف تسهیل فرآیندهای گمرکی، حمایت از تولیدکنندگان داخلی ، شرکت های دانش بنیان و صادرات تولیدات ملی طرح فعالان اقتصادی مجاز را توسعه می دهد .


   به گزارش روابط عمومی گمرک ایران ؛ این موضوع امروز در کمیته مرکزی فعالان اقتصادی مجاز در گمرک مطرح شد . این کمیته با حضور معاونین گمرک ، مدیران کل مرتبط و خبرگان گمرکی با هدف ارائه تسهیلات به فعالان اقتصادی قانون مدار بصورت مستمر تشکیل جلسه داد و ضمن اقدام در خصوص تعیین ضوابط انتخاب شرکت های متقاضی، با تصویب تسهیلات قابل ارائه به آنها در چارچوب قوانین ملی برنامه ریزی و اجرایی می کند .

   هم اینک این کمیته در اقدامی جدید، ضمن بررسی همه جانبه ظرفیت های قوانین ملی با لحاظ استانداردهای بین المللی و توصیه های سازمان جهانی گمرک ، پیرامون معیارهای انتخاب و ارائه تسهیلات متناسب با اعتبار سنجی ، از حضور نمایندگان بخش خصوصی و فعالان اقتصادی مجاز استفاده و طرح جدید را برنامه ریزی کرده است .

   بنابراین گزارش ؛ دعوت از مدیران عامل تعدادی از شرکت های منتخب ، به منظور استماع بدون واسطه نظرات آنان توسط اعضای کمیته به منظور متناسب سازی تسهیلات گمرکی قابل ارائه با نیازمندیهای واقعی آنها در جلسه امروز صورت گرفت .

اخبار
دسترسی سریع
تعامل الکترونیک
پیوندها