محیط کسب و کار امن، لازمه توسعه اقتصادی
   
 
  • کشف محموله‌های جدید قاچاق انسان در داخل قیر، شیشه، حبوبات و شیشه توسط مأموران گمرک / تازه‌ترین گزارش گمرک از محموله‌های قاچاق انسان

   کشف محموله‌های جدید قاچاق انسان در داخل قیر، شیشه، حبوبات و شیشه توسط مأموران گمرک / تازه‌ترین گزارش گمرک از محموله‌های قاچاق انسان

   کشف محموله‌های جدید قاچاق انسان در داخل قیر، شیشه، حبوبات و شیشه توسط مأموران گمرک / تازه‌ترین گزارش گمرک از محموله‌های قاچاق انسان

   مأموران گمرک طی هفته گذشته از ۹ محموله ۳۱ نفر را از محموله‌های قیر، شیشه، حبوبات و روغن شناسایی و‌ دستگیر کردند که تعداد کشفیات قاچاق انسان به ۱۳۹ مورد در امسال رسید.


   به گزارش روابط عمومی گمرک ایران؛ این محموله‌ها عمدتاً بعد از نیمه شب با هوشیاری مأموران گمرک و رصد اطلاعات محموله‌ها به کمک سامانه جامع گمرکی و همچنین بهره‌گیری از دستگاه‌های کنترلی ایکس‌ری شناسایی و کشف گردید.
   در محموله اول ۳ نفر تبعه ایرانی دستگیر شد. این سه نفر به صورت غیرمجاز لابه‌لای تریلی‌های خروجی مخفی شده بودند و قصد عبور مخفیانه داشتند که با دقت و هوشیاری مأموران گمرک بازرگان در نیمه شب شناسایی و دستگیر شدند.
   محموله دوم یک نفر تبعه افغان از یک دستگاه تریلی خروجی ایرانی حامل روغن صنعتی (هیدرولیک) کشف و دستگیر شد.
   محموله سوم، دو نفر تبعه سوریه از داخل محفظه بار یکدستگاه تریلی خروجی ترانزیتی ترک که از مبدأ ازبکستان حرکت کرده بود و حامل بار حبوبات به مقصد ترکیه بود بعد از نیمه شب از داخل محموله شناسایی و دستگیر شدند.
   در محموله چهارم، مأموران گمرک بازرگان همچنین ۸ نفر تبعه افغان را از یکدستگاه تریلی خروجی ترانزیتی ترک حامل گوگرد از مبدأ به مقصد ترکیه شناسایی و دستگیر کردند.
   محموله پنجم، ۷ نفر تبعه یکی از کشورهای همسایه از داخل کانتینر یکدستگاه تریلی خروجی ایرانی حامل قیر بشکه‌ای به مقصد ترکیه کشف شدند.
   در محموله ششم، ۳ نفر تبعه یکی از کشورهای همسایه و یک نفر تبعه ایران در مسیر در زمان خروج از داخل محموله به اتهام ورود غیرمجاز دستگیر گردید.
   محموله هفتم، دو نفر تبعه ایران اهل تهران از داخل محفظه بار یک دستگاه تریلی خروجی ترانزیتی حامل بار شیشه وسیگار به مقصد ترکیه کشف شدند.
   محموله هشتم، یک نفر تبعه ایرانی اهل شیراز از لابه‌لای تریلی‌های خروجی صادرات به اتهام خروج غیرمجاز دستگیر شد.
   محموله نهم، ۲ نفر تبعه ایران و۳ نفر تبعه پاکستان از داخل محفظه بار یک دستگاه تریلی خروجی حامل بار کاشی به مقصد ترکیه کشف و دستگیر شدند.
   شایان ذکر است، گمرک جمهوری اسلامی ایران در سال‌های 2016 و 2017 موفق شد رتبه نخست مبارزه با قاچاق مواد مخدر و رتبه دوم را در مبارزه با انواع قاچاق در دنیا کسب نماید.

اخبار
دسترسی سریع
تعامل الکترونیک
پیوندها