محیط کسب و کار امن، لازمه توسعه اقتصادی
   
 
  • افزایش ۱۰۰ درصدی درآمدهای نقدی گمرک در سالجاری

   افزایش ۱۰۰ درصدی درآمدهای نقدی گمرک در سالجاری

   افزایش ۱۰۰ درصدی درآمدهای نقدی گمرک در سالجاری

   درآمدهای نقدی گمرک در چهارماهه ابتدای سالجاری ۱۰۰ درصد افزایش یافت .


   معاون گمرک ایران با بیان این مطلب گفت: ۷ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان درآمدهای گمرک در ۴ ماهه امسال وصول شد.

   علی رحیمیان ، با اشاره به درآمدهای ۴ ماهه گمرک از محل تجارت خارجی اظهار داشت: تا پایان تیرماه امسال کل درآمدها ۷ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان بوده که سهم درآمدهای نقدی ۵ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان و ضمانت‌نامه‌های بانکی ۲ هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان است.

   معاون توسعه مدیریت و منابع گمرک ایران با بیان اینکه درآمدهای نقدی گمرک در این مدت ۱۰۰ درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد داشته است، گفت: براساس آمار عملکرد در بخش ضمانت‌نامه‌ها ۳۳ درصد کاهش نشان می‌دهد که این موضوع به دلیل حذف ضمانت‌نامه واردات خودرو و برخی کالاهای دیگر بوده که تعرفه بالایی دارند .

   وی افزود: معمولاً برای خودرو از ضمانت‌نامه‌های بانکی استفاده می‌شد که به دلیل کاهش واردات و ممنوعیت‌های فعلی در این بخش، آمارها کاهش یافته است.

   رحیمیان افزود: در حال حاضر برای حمایت از تولید و اشتغال داخلی رویکرد گمرک بر این است تا به منظور واردات مواد اولیه و تجهیزات مورد نیاز تولید، ضمانت‌نامه یکساله دریافت می‌شود، بنابراین تولیدکنندگان می‌توانند از این امکان بهره‌مند شوند.

   معاون توسعه مدیریت و منابع گمرک ایران در مورد درآمد مالیات بر ارزش افزوده گمرک نیز خاطرنشان کرد: در این مدت ۳ هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان نیز مالیات ارزش افزوده واردات توسط گمرک وصول شده که شامل ۲ بخش سهم شهرداری‌ها و مالیات ارزش افزوده است.

   این مقام مسئول تأکید کرد: با توجه به الکترونیکی شدن گمرک به هیچ وجه در بخش ضمانت‌نامه‌های بانکی که دریافت می‌شود، مطالبات معوق یا تأخیر نداریم و این ضمانت‌نامه‌ها توسط بانک تضمین شده و عملاً به صورت نقد بوده، ولی مدت‌دار هستند.

اخبار
دسترسی سریع
تعامل الکترونیک
پیوندها