محیط کسب و کار امن، لازمه توسعه اقتصادی
   
 
  • کشف 111 مورد قاچاق انسان توسط دستگاه ایکس ری در گمرکات کشور

   کشف 111 مورد قاچاق انسان توسط دستگاه ایکس ری در گمرکات کشور

   کشف 111 مورد قاچاق انسان توسط دستگاه ایکس ری در گمرکات کشور

   گمرک ایران از ابتدای سالجاری با استفاده از دستگاه ایکس ری، موفق به کشف تعداد 111 فقره قاچاق انسان در مبادی خروجی و ورودی کشور شده است.


   به گزارش شبکه اخبار اقتصادی و دارایی (شادا)، در پی انتشار اخبار منتشره پیرامون بازداشت شهرام جزایری حین خروج غیر قانونی از مرز های کشور طی روز های اخیر توسط ماموران گمرک جمهوری اسلامی ایران ، گمرک ایران با صدور اطلاعیه ای تاکید کرد: این امر حاصل یک کار جمعی و هوشمندانه بوده و با کمک و همیاری همه عوامل و همکاران این سازمان محقق شده است.
   این گزارش با اشاره به سخنان رهبر انقلاب در نوروز ۱۳۹۶ و ابراز رضایت ایشان از اقدامات انجام شده توسط گمرک جمهوری اسلامی ایران در مبارزه با قاچاق و لزوم تجهیز این سازمان به دستگاه ههای پیشرفته برای مبارزه بهتر با این پدیده، یادآور می شود: به تاسی از فرمایشات رهبری و سیاست های وزارت امور اقتصادی و دارایی، مجموعه گمرک جمهوری اسلامی ایران ضمن افزایش تلاش برای ایفای مطلوب تر وظایف محوله، یکی از اولویت های خود را تجهیز گمرکات کشور به دستگاههای ایکس ری قرار داد.
   بنابراین گزارش، از ابتدای سال جاری تاکنون ماموران گمرک موفق به کشف 111 مورد قاچاق انسان با رصد اطلاعات و به کمک دستگاههای کنترلی پیشرفته ایکس ری شدند؛ این رقم در 12 ماهه سال 1396، بالغ بر 550 مورد بوده است.
   این گزارش یکی از مهم ترین کارکردهای دستگاه‌های ایکس‌ری را کمک به کشفیات بیشتر قاچاق انسان در مبادی مرزی کشور معرفی کرده و می افزاید: طی هفته جاری، فردی با مدارک شناسایی به نام حبیب‌الله احمدی و تبعه افغانستان توسط دستگاه ایکس‌ری و با هوشیاری ماموران گمرکی، در داخل یک دستگاه تریلی خروجی حامل بار ترانزیتی عدس و ماش به مقصد ترکمنستان از مبدا گمرک لطف آباد شناسایی و دستگیر شد که پس از تحقیقات تکمیلی از این فرد، وی با نام و مشخصات اصلی، شهرام جزایری توسط گمرک جمهوری اسلامی ایران به مقامات انتظامی استان تحویل داده‌ شد.
   این گزارش با بیان اینکه بیش از 90 درصد از کشفیات قاچاق انسان در گمرک بازرگان صورت گرفته است، می افزاید: در چهار ماهه نخست امسال، بیشتر افراد شناسایی شده در گمرکات کشور از اتباع کشورهای خارجی و غالبا از اتباع همسایگان شرق ایران بوده اند.
   این گزارش تصریح دارد، با الکترونیکی شدن گمرک جمهوری اسلامی ایران و تجهیز این سازمان به دستگاه های کنترلی پیشرفته ایکس ری، کشفیات قاچاق انسان رشد قابل توجهی داشته و ریسک خروج غیر قانونی از مرزهای کشور افزایش یافته است.

اخبار
دسترسی سریع
تعامل الکترونیک
پیوندها