محیط کسب و کار امن، لازمه توسعه اقتصادی
   
 
  • مذاکرات گمرکی ایران و کره جنوبی در بروکسل

   مذاکرات گمرکی ایران و کره جنوبی در بروکسل

   مذاکرات گمرکی ایران و کره جنوبی در بروکسل

   رؤسای گمرکات ایران و کره جنوبی در بروکسل دیدار و درخصوص موضوعات مشترک و رفع موانع گمرکی برای تسهیل و توسعه تجارت بحث و تبادل‌نظر کردند.


   به گزارش روابط عمومی گمرک ایران؛ فرود عسگری رئیس کل گمرک ایران که برای شرکت در اجلاس سالانه سازمان جهانی گمرک به بروکسل سفر کرده است با رئیس کل گمرک کره جنوبی دیدار و گفت‌وگو کرد.
   بنابراین گزارش در این دیدار دو طرف در رابطه با موضوع تبادل اطلاعات گمرکی در چارچوب موافقت‌نامه کمک‌های متقابل اداری بحث و تبادل نظر و بر ضرورت رفع موانع گمرکی تأکید کردند.
   همچنین دو طرف درخصوص چگونگی دریافت گواهی مبداء در گمرکات دو کشور بحث و تبادل‌نظر کردند و در ادامه پیشنهاداتی برای دسترسی آسان‌تر به اطلاعات گواهی‌های مبداء مطرح و دو طرف از تبادل اطلاعات گواهی مبداء کالاها به شیوه الکترونیکی استقبال کردند.
   این گزارش می‌افزاید؛ پیش از این فرود عسگری رئیس کل گمرک ایران ملاقات‌هایی با وزیر گمرک چین و رؤسای گمرکات ژاپن، مالزی و استرالیا در حاشیه اجلاس سالانه گمرکات جهان در بروکسل داشت.
   یکی از مهمترین دستاوردهای این اجلاس رای قاطع اعضای سازمان جهانی گمرک به عضویت گمرک ایران در کمیسیون خط‌مشی‌گذاری سازمان جهانی گمرک پس از چهارده سال بود.

اخبار
دسترسی سریع
تعامل الکترونیک
پیوندها