دوشنبه 11 ارديبهشت 1396   05:04:49
1395/12/23 دوشنبه
بازدید معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان انرژی اتمی از سامانه جامع گمرکی و پنجره واحد تجارت فرامرزی در گمرک
دکتر علی اکبر صالحی معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان انرژی اتمی کشورمان از سامانه جامع گمرکی و پنجره واحد تجارت فرامرزی گمرک بازدید کرد.
به گزارش روابط عمومی گمرک ایران، در این بازدید که دکتر مسعود کرباسیان رئیس کل گمرک ایران نیز حضور داشت، رئیس سازمان انرژی اتمی از بخش‌های مختلف سامانه‌های الکترونیکی گمرک بازدید و با کارکرد و جزئیات انجام تشریفات گمرکی به کمک سامانه‌های الکترونیکی در گمرک آشنا شد.
پنجره واحد مجازی یکی از بخش‌هایی بود که در این بازدید مورد استقبال دکتر صالحی قرار گرفت. به کمک پنجره واحد گمرکی که در فضای مجازی ایجاد شده ارتباط گمرک با بیش از 22 سازمان الکترونیکی شده و مجوزهای مورد نیاز برای ترخیص کالا به صورت الکترونیکی دریافت می‌شود.
برزگترین بانک اطلاعات تجارت خارجی کشور، کارشناسی مجازی، سامانه آنلاین ارزش (TSC)، مانیفست الکترونیکی، سامانه هوشمند بیمه، سامانه ثبت و دریافت شماره شناسه گوشی‌های تلفن همراه وارداتی (IMEI) و دوراظهاری صادرات، واردات و ترانزیت از دیگر بخش‌هایی بود که دکتر علی اکبر صالحی معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان انرژی اتمی بازدید کرد.
همچنین دکتر صالحی با حضور در بخش مانیتورینگ دستگاه‌های ایکس‌ری از نحوه عملکرد ایکس‌ری‌ها و مشخصات فنی آنها آشنا شد و درخصوص توانمندی‌های داخلی جهت تولید انواع ایکس‌ری با دکتر کرباسیان رئیس کل گمرک ایران بحث و تبادل نظر کرد.
رئیس سازمان انرژی اتمی کشورمان در این بازدید راه‌اندازی گمرک الکترونیک به کمک دانش‌پژوهان داخلی را اقدامی قابل تحسین توصیف و دیگر اقدام گمرک ایران جهت ساخت ایکس‌ری کامیونی با تکیه بر توانمندی‌های داخل کشورمان را قابل تقدیر دانست.
 

 
 

 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
نسخه قابل چاپ
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 
Copyright © 2010 The Islamic Republic of Iran Customs Administration - All rights reserved.